Ölüm ve Ölmek Üzerine, Elisabeth Kubler Ross

Yaşam İçin Etkileyici Bir Ders

“Tanıdığımız en güzel insanlar hezimeti, acıyı, mücadeleyi, kaybetmeyi bilen ve en dibe batıp sonra geri yüzeye çıkmanın yollarını bulanlardır. Bu insanlarda onları şefkatle, anlayışla ve derin sevgiyle dolduran minnettarlık, hassasiyet ve yaşam algısı vardır. Güzel insanlar bir anda güzel olmazlar.”

— Elisabeth Kubler Ross

Merhaba

Ölüm gerçeğini, doğmak gibi biliyoruz. Peki yakınlarımızın ve onunla ilişkili tüm insanların neler hissettiğini biliyor muyuz?

Kendi zihnimizi susturup okuduğumuzda, öğreneceğimiz birçok konu var.

Kitabın kokusu olmadan yapamayan ben, biraz zorlandı. Kitabı almak isterseniz NadirKitap aracılığıyla sipariş edebilirsiniz. Basımı olmadığı gibi biraz pahalı.

İnkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme. Bundan 40 yıl önce Ölüm ve Ölmek Üzerine adlı kitapta yer alan beş aşamalı model, günümüzde artık sadece ölüm karşısındaki tutum için değil ama hayatta başa gelen önemli her tür değişiklik için uygulanmakta. Tarihte eşi ya da bir benzeri olmayan bu kitap tüm insanlara kendi derinliklerinden ışık tutarak gerçek özgürlüğün yolunu gösteriyor. Hastalar, hasta yakınları ve profesyoneller için bir başucu kitabı ve ölümün kaçınılmazlığını bilen herkes için bir temel eser.

Ölüm Ölmek Üzerine, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatmak amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgi’yle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: