Özgürleşebilmek, Guy Finley

İnsan ancak kendinden başka kimseye benzemek istemediğine karar verdiğinde özgürleşir…

“Özgür olmaya cesaretiniz var mı? Sadece özgürlüğü dilemeye değil, hakkınız olan korkusuz, endişesiz ve şüphesiz yaşama, bunu başlatabilecek manevi güce sahip olduğunuzu bilerek adım atmaya niyetli misiniz?”

— Guy Finley

Merhaba

Bu güzel havada günün erken saattin de dışarıdaki tüm işlerimi hallettikten sonra, bastonumla, mola verdiğim Çeşme Marina, D&R ziyaretim ve yeni çıkanlar rafında yerini alan kitap.

Sizin için özgürlük nedir?

Benim, için yürüyebilmek, yazabilmek ve sorumluluklarımı gerçekleştirebilmek. Düzen ve disiplinle yaşamak ve yetenekleri geliştirmek için çalışmak. Özgürlük “İnsan Olmak” derim.

Uluslararası çok satanlar listesinde haftalarca 1 numara olan, Türkiye’de de yüz binlerce okura ulaşmayı başaran “Vazgeçebilmek” ve “Sevebilmek” kitaplarının yazarı Gun Finley‘den özgür olabilme cesareti üzerine korkulara meydan okuyan eşsiz bir manifesto…

Bu kitapta, gerçekte kim olduğunuzu keşfedecek, özgün korkusuz benliğinizi tanıyacak, içeriden ya da dışarıdan sizi esir eden istenmeyen durumların etkisinden kurtulacak ve özgürleşeceksiniz.

İzin Ver Ve Özgürlüğünü Geri Al, Gerçek Benlik Hazinenizi Ortaya Çıkarın!

Doğu ya da Batı’dan, geçmişten ya da günümüzden her aziz, her bilge, kadın yada erkek her aklı başında kişi, yani herkes size şu özel mesajı veriyor:

Harika bir mirasa sahipsiniz…

Manevi armağanlarla dolu olan bir hazine sandığı sizi bekliyor; ihtiyacınız olan tek şey onun içindekileri kendi başınıza keşfetmenizdir. Sıradan bir hazineden bahsetmiyoruz; bu sandık içinde iç içe geçmiş başka küçük sandıkları ve her birinde kendisinden öncekinin değerini arttıran ödülleri barındırıyor. Ama çok da uzağa gitmeden, diğer sandıklarda ne olduğunu görmeden önce, ana büyük sandıkta ne var onu konuşalım.

Doğuştan hakkın olan özgürlük…

Bildiğimiz tek şey; şekilleri veya biçimleri ne olursa olsun kaygı, şüphe, öfke ve korkunun bizleri kendi ağlarına düşürüp esir alan duygular olduğudur. Bu duyguların ortaya çıkabileceği korkunç koşulların üstesinden ancak doğuştan sahip olduğunuz özgürlük hakkınızı geri kazanabildiğinizde gelebileceğinizi bilmenizdir.

Dahası; öfke ve hayal kırıklığı gibi kolayca tanıyabileceğiniz, kılık değiştirerek bizleri esir alan duyguların sabır, ilgi ve sevgi ile yok edilebileceğini bilmeniz gerekir. Özgürlüğünüzü tehdit eden bakımlı bir çiçek bahçesindeki yabani otlar misali kızla yayılan bu duyguları temizlemek için gereken yaşam ışığının içinizde olduğunu hatırlamanız yeterli olacaktır.

Peki ya henüz açılmayan sandıklarınızda neler saklı? Mirasınızın kalanında neler var?

Özgürleşebilmek, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: