Korkusuzca Yaşamak, Guy Finley

Uluslararası çok satanlar listesinde haftalarca bir numarada yer alan ve Türkiye’de yüz binlerce okura ulaşmayı başaran VAZGEÇEBİLMEK, SEVEBİLMEK ve ÖZGÜRLEŞEBİLMEK kitaplarının dünyaca ünlü yazarı Guy Finley, bu kez korkuya meydan okuyan bir yaşam disipliniyle çıkıyor okurunun karşısına:

“Bizlerin varlık nedeni yaratılmanın üzerinde yükselmektir; yaşamımızı kendisini aşağıya çeken çevrimlerde tekrar etmek değil.”

— Guy Finley

Sizi Durdurulamaz Kılacak Yeni Benlik Anlayışı

Merhaba

Korkusuzca Yaşamak!

Korkunun tarifini çok katmanlı bir bakış açısıyla yeniden zihin sürecinden geçiren Guy Finley, korkuyla düşünce arasındaki bağların nasıl baştan kurgulanması gerektiğine örnek hikayelerle ve önerdiği etkili uygulamalarla birlikte dikkat çekiyor.

Korkusuzca Yaşamak, bir düşünce sanatı kitabıdır aslında. Zorluğun içindeki basit ama etkili kolaylık gibi…

Korktuğun şeye yüklediğin anlamları gözden geçir önce, sonrasında bu kitabın sayfaları arasında özgürleşmeye başla.

Bizi Özgür Kılacak Gerçeğe

Daha önce önemli olan pek çok şeyin artık o kadar önemli olmadığını, eskiden çok istediğimiz şeylerin artık bizim için neredeyse hiçbir önem taşımadığını gösterecek anlarla her zaman karşılaşacağımız gerçeğini- Şimdi hatırlayabilirsek, o zaman…

Belki, yaşamlarımızın büyük bir tuval üzerine betimlediğini idrak edebiliriz- ki bu tuvalde günlerimiz küçük kaygıların vuruşlarıyla değil, Gerçek ve Sonsuz olanın yumuşak fırça darbeleriyle resmedilecek. Bu nedenle biz- kendimiz için Şimdi’de var olmanın hatırına- içimizdeki bu sınırsız yeni Varlık ölçeğini, görebilirsek, işte o zaman Yaşam’ın kendisinin hiçbir zaman bizi incitecek kadar ağır olmadığını da fark edeceğiz, aksine…

Gerçeğe ilişkin bilgisizlik içinde, anlamdan yoksun olgulara dikkatsizce önem yükleyen ve kendi hayal gücümüzün derecesinin büyüttüğünden daha fazlası olmayan şeylerden korkmamıza ve acı çekmemize neden olan, bizlerin ta kendisi.

Bizi hayatın akışına bırakacak Işık’a hoş geldin demek için gereken çalışmaya başlamalıyız; asıl görevimiz- -ebedi huzuru nasıl bulacağımıza yönelik -hayali yargıları bu gezegendeki çatışmanın gizli nedeni olan yanlış bir benlikle bilinçsiz ilişkiden kendimizi kurtarmaktır. Ardından, Işık’ın anlamanın getireceği özgürlükle birlikte, mutluluk ve bütünlüğün bir ve aynı olduğu-yepyeni- kendimize ait- bir dünyaya adım atacağız ve onu tanıyacağız.

Engelleri nasıl aşabiliriz?

Benliğiniz hakkında konuşmak isterseniz neler söylerdiniz?

Benliğine ilişkin daha yüksek bir imkanı gerçekleştirmek için (Bugüne kadar olan seni) değiştirmeye istekli misin?

Korkusuzca yaşamanın temelini nasıl kurabiliriz?

Hepimiz Tanrı’dan mesajlar, komutlar alan insanları duymuşuzdur. Muhtemelen farkına varmadığınız şey , “ilahi türdeki iletişimin” uyanık her anda üzerimize yağmur gibi yağdığıdır.

Korkunun ve nefretin olmadığı bir dünyaya girmek ister misin?

Korkusuzca Yaşamak, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Ben’i Sorgula
Kategoriler
%d blogcu bunu beğendi: