Bazı inançların güçlü bir tutuşu vardır. Eğer birisine çektiği bir zorlukla ilgili yardım edeceksem, yapacağım ilk şey inancının kendisini açmaktır. İnancını nasıl ifade ediyor? Başka bir deyişle, bu kişinin gördüğü veya duyduğu veya hissettiği gerçeklik nedir?

“Bütün kişisel başarılar insanın zihninde başlar.”

— W. Clement Stone

Merhaba

Size hitap eden, sizin için doğru zamanda doğru yerde olan “öğretmen” kitaplar bulursunuz. Bu kitapta zihninizin gerçekte nasıl çalıştığını keşfedeceksiniz. İnançlarımızın ve değerlerimizin çoğu beş yaşından önce oluştuğu için artık zihnimizdeki bazı kalıpları güncellemenin vakti geldi, öyle değil mi?

Bu kitapta, bu eski kalıpları güncellemenin yanı sıra yenilerini oluşturmanın süreçlerini göreceksiniz. NLP, Nöro Linguistik Programlama vardır. NLP, fobilere, uzun süreli korkulara, endişelere ve daha birçok şeye kısa yoldan çözümler bulmasıyla ünlüdür. NLP, motivasyon konuşmalarında, koçluk seanslarında görülür.

Çoğunlukla insanlar kendi içlerinde ne olup bittiğinden habersizdirler. Bir düşünceye neden sahip olduklarını veya yaptıkları bir şeyi neden yaptıklarını gerçekten açıklayamazlar. Başkalarının davranışlarını ve temel bazı hareketlerini inceleyerek onların zihinlerinden neler geçtiğini anlamayı öğrenebilirsiniz.

NLP Nedir?

NLP, insan düşüncelerinin SÜREÇLERİNİ çalışan devrim niteliğinde bir alandır. Diğer bir deyişle, bizler düşünürken zihnimizde aslında neler olduğunu anlamaya çalışan bir alandır. Burada fiziksel ya da kimyasal tepkilerden bahsedilmiyor. Düşünce faaliyetlerini adım adım incelediğimiz zaman neler keşfettiklerimizdir.

NLP, beynin değil fakat beyni kullanarak zihnin, hayatınız boyunca kendisini nasıl ifade ettiğini anlamaya -ki bunlara biz deneyim diyoruz.

“İnsan gün boyunca ne düşünürse onu yaşar.” Ralph Waldo Emerson

Bütün insanlar neredeyse aynı sinir sistemi bağlantılarına sahiptir. Hepimiz aynı bağlantılara sahip olduğumuzdan aynı şeyleri, aynı yoldan öğreniriz. Aynı şeylerle ilgili olabiliriz, fakat yine de hiçbirimiz aynı şekilde düşünmeyiz.

Kendinize “Nasıl düşündüğümü neden umursamalıyım ki?” diye soruyor olabilirsiniz.

“Arabanız nasıl bakımı yapılıp lastikleri yenilendiğinde sorunsuz bir şekilde yol alıyorsa, insan da duyguları, düşünceleri, hedefleri ve değerleri dengede olduğunda daha iyi bir şekilde yaşam sürer.” Brian Tracy

Enerjinizi azaltan etmenlerden nasıl kurtulacağınızı, hevesinizi ve iyimserliğinizi nasıl yükseltilebileceğini keşfedin.

Kendi Üzerinizde Çalışın

Her şey mümkün olsaydı nasıl bir yaşamınız olurdu?

1.
2.
3.
4.
5.

Şimdi bu hedeflerle değerleriniz ve inançlarınız arasındaki dengeyi fark edin. Eğer denge içindeler ise büyük bir fırsatınız var demektir.

HedefDeğerlerİnançlar

Öğrenmeye ve arzu ettiğiniz kişiyi yaratmaya devam edin.

NLP, Zihin Kullanma Gücü, okumayanlara tavsiye, okuyanlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Sevgiyle okuyunuz…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: