Bilinçli farkındalık ya da mindfulness etrafımızdaki şeyleri şimdiki anda oldukları gibi kabul ettiğimiz ve onlara yargıda bulunmaksızın kasıtlı olarak dikkatimizi vermeyi öğrendiğimiz bu Var Olma modunda kendiliğinden ortaya çıkar.”

Zihnimiz genellikle neler olup bittiği hakkındaki düşüncelerle öylesine meşguldur ki, biz o anda neler olup bittiğinin pek az farkına varabiliriz.

Mark Wıllams

Merhaba,

Mark Williams ve meslektaşları tarafından geliştirilen benzersiz programda, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) teknikleri temel alınıyor.

Mark Willams, Klinik Psikoloji Profesörü ve Bilişsel Terapi Akademisi’nin kurucu üyesidir. İyi Hissetme Sanatı adlı kitabın yazarıdır.

Mindfulness esas olarak, olumsuz düşünce kalıplarını durum giderek kötüleşip de kontrol edilemez bir hale gelmeden önce yakalamanızı, böylece hayatınızın kontrolünü yeniden ele alabilmenizi sağlar.

Meditasyon bir din değildir. Mindfulness, sadece zihni eğitme tekniğidir.

Mindfulness sayesinde, dünyayı olmasını beklediğimiz, istediğimiz ya da olmaktan korktuğumuz gibi değil, olduğu gibi görmeye başlarız. Bu fikirler ilk başlarda tam olarak idrak edilemeyecek kadar karışık gelebilir. Tabiatlarına uygun olarak, doğru bir şekilde anlaşılmaları için deneyimlenmeleri gerekir.

Zihniniz hangi modda çalışıyor?

Bilinçli bir şekilde vites değiştirmeyi öğrenmeye ne dersiniz?

Mindfulness, okumayanlara tavsiye, okuaynlara bilgiyi hatırlatma amaçlı.

Yazarlar sizi okumaya davet ediyor.

Okuyunuz…

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: